Obsah evakuačního zavazadla lze rozčlenit do pěti logických skupin:

1) cennosti a dokumenty
2) léky a hygiena
3) jídlo a pití + nádobí
4) oblečení a vybavení pro přespání
5) přístroje, nástroje a zábava

Cennosti a dokumenty

V první skupině jsou osobní dokumenty (rodný list, občanský průkaz, cestovní pas, karta zdravotní pojišťovny), jiné důležité dokumenty (pojistné smlouvy, stavební spoření, smlouvy o investicích, akcie…) a peníze v hotovosti + platební karty.

Léky a hygiena

Ve druhé skupině nesmí chybět především pravidelně užívané léky nebo zdravotní pomůcky (kontaktní čočky, náhradní brýle atd.), také doporučujeme vitamíny a běžné doplňky stravy. Dále si vezměte běžné hygienické potřeby v přiměřeném množství.

Jídlo a pití + nádobí

Do třetí skupiny patří zejména trvanlivé a dobře zabalené potraviny, pitná voda (vše na 2-3 dny pro každého člena domácnosti), krmivo pro domácí zvíře, které berete s sebou, hrnek nebo miska, příbor a otvírák na konzervy. V případě, že máte individuální dietetický režim (např. bezlepková dieta, vegetariánství apod.), počítejte s tím, že v místech náhradního ubytování s hromadným zajištěním stravování bude možné vám vyjít vstříc jen v omezené míře. Mějte tedy své speciální potraviny s sebou v dostatečném množství.

Oblečení a vybavení pro přespání

Čtvrtá skupina zahrnuje oblečení odpovídající danému ročnímu období, náhradní prádlo a obuv, spací pytel, karimatku, pláštěnku nebo deštník.

Přístroje, nástroje a zábava

V páté skupině je důležitý především mobilní telefon s nabíječkou, FM rádio (stačí např. ve formě MP3 přehrávače apod.) s nabíječkou nebo bateriemi, svítilna, zavírací nůž, šití, psací potřeby a dále předměty pro vyplnění volného času – knihy, hračky pro děti, společenské hry apod.

Při balení se snažte využít co nejlépe omezený prostor zavazadla (ponožky do bot, konzervy do nádob apod.), pokud vám zbyde místo, přibalte věci, které jste ochotni půjčit nebo věnovat jiným (potraviny, oblečení, hračky…).

Každé zavazadlo opatřete cedulkou se jménem, adresou a číslem mobilního telefonu majitele. Cedulku se jménem a adresou dejte do kapsy i malým dětem.